answersLogoWhite

0


Best Answer

About $1400 if you have the right equipment

User Avatar

Wiki User

โˆ™ 2012-04-26 04:31:11
This answer is:
๐Ÿ™
0
๐Ÿคจ
0
๐Ÿ˜ฎ
0
User Avatar
Study guides
๐Ÿ““
See all Study Guides
โœ๏ธ
Create a Study Guide

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: How much does it cost to produce a single basketball?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp
Related questions

How much does it cost to produce a single baseball?

Around 1 dollar


How much does regular basketball equipment cost?

how much does basketball equipment cost?


How much money does it cost to produce a single modern submarine?

2.5 billion dollars


How much does basketball cost?

It will cost $30.


How much did it cost to produce wicked?

how much did it cost to produce wicked? and who was actor that was paid the most?


How much does a basketball cost?

around 30$.


How much does a basketball gym cost?

20.00


How much does a basketball backboard cost?

30


How much does the Super Bowl cost to produce?

How much does it cost to produce the Super Bowl? (Not just to advertise on it.)


How much money does it cost to produce a single baseball?

It costs a normal company about $0.35 to produse a quality leather baseball.


How much does it cost to buy basketball equipment?

it can cost over £50


How much the cost basketball ring and board?

1599.99


How much do basketball uniforms cost?

all prices


How much will it cost to build an basketball arena?

1000


How much did basketball cost in 1891?

69 cents


How much does it cost to play basketball?

depends on the league


How much does the actual basketball team cost?

Abc


How much does basketball equipment cost?

OVER 9000


How much money does a basketball cost?

ABouT $10.00-$20.00


How much does it cost to play basketball at the YMCA?

54


How much does it cost to play basketball at your school?

3,000,000,000,000


How much does basketball cost in the 1890s?

it didnt cost nething. basketball is a sport it just depends how yr playing it. NO COST! dummy. it didnt cost nething. basketball is a sport it just depends how yr playing it. NO COST! dummy.


When does it cost too much to produce food?

When the total cost of producing the food exceeds - or is even equal to - the cost of producing it, it costs too much to produce it.


3 basic economic questions?

what to produce? How to produce it? How much it will cost?


How much does it cost to buy an NBA basketball team?

to buy a NBA Basketball team is 100,000,000,000